Sukces szczypiornistów AWFiS w Krakowie

24.06.2019

W dniu 12 czerwca piłkarze ręczni Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku odebrali z rąk Jego Magnificencji Rektora AWFiS prof. Waldemara Moski gratulacje z powodu zajęcia II miejsca podczas Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej, które odbyły się w Krakowie w dniach 6-9 czerwca br.

Zawody w Krakowie były ostatnim etapem zmagań na szczeblu ogólnopolskim. Nikt się nie spodziewał, że zajmiemy tam wysokie miejsce – powiedział Krzysztof Gądek – Pojechaliśmy z myślą, żeby się dobrze bawić i oczywiście popracować nad dobrym wynikiem, ale nikt na nas nie zakładał, że osiągniemy tak dużo. Pokazaliśmy, że całą drużyną można coś osiągnąć”.

Na finały Akademickich Mistrzostw Polski pojechaliśmy po zwycięstwie w półfinale A. Trafiliśmy do grupy śmierci, z której do ćwierćfinału awansowaliśmy z pierwszego miejsca. Spotkanie ćwierćfinałowe wygraliśmy jedna bramką, zaś półfinał po rzutach karnych z ubiegłorocznym zwycięzcą. W finale ponownie spotkaliśmy się z grupowym rywalem, czyli politechniką opolską, która tym razem okazała się nieznacznie lepsza. Zostawiliśmy bardzo dużo zdrowia na parkiecie, co zaowocowało Wicemistrzostwem Polski Szkół Wyższych, a także okazaliśmy się najlepszym AWF-em w Polsce – powiedział Grzegorz Dorsz – Każdy mecz, który rozegraliśmy był emocjonujący i trzymał w napięciu do ostatnich sekund. Jako osoba odpowiedzialna za zespół mogę powiedzieć, że jestem dumny z chłopaków, bo wykonali kawał dobrej roboty”. 

W drużynie AWFiS znaleźli się: Jakub Dąbrowski, Tomasz Zwolakiewicz, Szymon Adamczyk, Wojciech Hajnos, Kacper Saraczyn, Damian Didyk, Bartosz Ławrynowicz, Borys Brukwicki, Krzysztof Gądek, Alan Benkowski, Rafał Stępień, Kamil Karczewski, Oliwier Wenderski, Jakub Korbus, Damian Woźniak, Adam Konkel i Grzegorz Dorsz.

Trenerem naszych szczypiornistów jest dr Leszek Biernacki.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna Politechniki Opolskiej, a trzecie Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Organizatorem zawodów był Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

 

M.Ż.

 

 

 

Wróć