W AWFiS otwarto Centrum Sportów Rakietowych Gdańsk

27.01.2018

W dniu 26 stycznia 2018 roku otwarto Centrum Sportów Rakietowych Gdańsk. Zebrani goście nie tylko mogli obejrzeć nowo powstały, nowoczesny obiekt, ale także obejrzeć pokazowy mecz squasha w wykonaniu mistrza Pomorza Dominika Kowalskiego i jego ucznia, numer jeden rankingu PFS w kategorii U15 z roku 2017, Marcina Sikorskiego, jak również spróbować swoich sił w tej dyscyplinie sportu.

Zdjęcie użytkownika Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

„W tej sali przez dziesięć lat trenował najlepszy tenisista stołowy świata Andrzej Grubba i to tutaj rodziły się największe sukcesy tenisa stołowego – powiedział rektor Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu prof. nadzw. dr hab. Waldemar Moska – Centrum Sportów Rakietowych Gdańsk jest prywatnym przedsięwzięciem, ale w konsultacji z Radą Samorządu Studentów i władzami Uczelni. Jestem przekonany, że to najlepsze miejsce do trenowania sportów rakietowych, a także miejsce wypoczynkowe dla studentów i pracowników”.

Centrum Sportów Rakietowych Gdańsk powstało na terenie Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu z inicjatywy inwestora prywatnego, uczelnia zaś jest partnerem projektu.

Na chwilę obecną zakończony został I etap inwestycji. Powstała strefa sport, obejmująca cztery korty do squasha, strefę tenisa stołowego oraz strefę chillout, na którą składają się kawiarnia, strefa gier oraz strefa dla dzieci). W II etapie inwestycji, którego zakończenie planowane jest jeszcze w 2018 roku, powstaną boiska do badmintona oraz rozbudowa strefy do tenisa stołowego.

Zdjęcie użytkownika Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

„Uczelnia, rozwijając skrzydła, postanowiła zbudować Halę Gimnastyczną Leszka Blanika Centrum Innowacyjno-Wdrożeniowe AWFiS, do której przenieśli się gimnastycy. Tym samym zwolniły się piękne sale, idealne nadające się do trenowania sportów rakietowych – powiedziała Paulina Wein, dyrektor CSR Gdańsk – Realizacja projektu trwała dwa lata, ale to nie koniec wyzwań, ponieważ przed nami drugi etap inwestycji, w ramach którego uruchomimy pięć boisk do badmintona i rozwiniemy strefę tenisa stołowego”.

Natomiast o godzinie 18.00 odbył się Turniej Inauguracyjny kat C pod patronatem Polskiej Federacji Squasha, z rozdaniem nagród i pucharów dla uczestników turnieju.

Galeria zdjęć - fot. Beata Zarach

Zdjęcie użytkownika Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Wróć