Medycyna dla sportu, sport dla medycyny

Szanowni Państwo,   


serdecznie zapraszamy do udziału w Międzynarodowym Kongresie Naukowym Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej, organizowanym przez Centralny Ośrodek Medycyny Sportowej w dniach 27-29 września 2018 roku w Gdyni pod hasłem: „Medycyna dla sportu, sport dla medycyny”.

Opieka medyczna jest jednym z najważniejszych filarów sukcesu sportowego, zaś aktywność fizyczna to podstawa profilaktyki zdrowotnej i jeden z kluczowych elementów terapii wielu chorób. Wielodyscyplinarne podejście do osoby aktywnej fizycznie stanowi wyzwanie dla specjalistów medycyny sportowej, lekarzy innych specjalności, profesjonalistów medycznych oraz ludzi nauki. Spotkanie w Gdyni, mieście sportu, będzie m.in. okazją do zaprezentowania dorobku i kierunków rozwoju współczesnej medycyny w konwencji "specjaliści specjalistom".


Szczególnie gorąco, zapraszamy Państwa do zgłaszania prac oryginalnych, które zostaną przedstawione w sesji "MARATON PRAC ORYGINALNYCH". Zachęcamy do czynnego uczestnictwa studentów i doktorantów, dla których przewidujemy osobne sesje podczas maratonu. Udział w maratonie jest bezpłatny - wymagana jest jedynie rejestracja. Ostateczny termin przesyłania prac upływa 31.05.2018. Maraton przewidywany jest na dzień 27.09.2018 w godzinach 16:00-21:00. Streszczenia należy przesyłać w formie elektronicznej na adres: PTSM@coms.pl 


Szczegółowe informacje i formularz rejestracyjny znajdą Państwo pod adresem: http://www.kongres2018.coms.pl/

 

Z wyrazami szacunku i sportowym pozdrowieniem,
Centralny Ośrodek Medycyny Sportowej